Novinky

zpět

Festival Mácháč součástí projektu Čistý festival

17.06.2014

Tříděním odpadu uděláte náš festival nejen čistším, ale navíc můžete dostat i odměnu

Již sedmým rokem mohou návštěvníci letních open-air festivalů třídit odpady. Ve festivalových areálech na stánku Čistý festival za to dokonce dostanou odměnu. Každý návštěvník, který na stánek Čistý festival přinese určité množství plastů nebo papírů získá los, který vyhrává skvělý dárek! Přímo za 30 kusů plastů, například kelímků, rozdáváme speciální žetony na pivo zdarma!

Stánek Čistý festival, to je také chilloutová zóna s wi-fi internetem. Přístup do chilloutové zóny získá každý, kdo přijde třídit odpady na stánek Čistý festival. Pokud s sebou nemáte notebook nebo chytrý telefon, tak můžete využít jeden z tabletů, které máme k dispozici. Přímo na fesťáku tak můžete sdílet svoje fotky a videa!

Odpady je možné třídit také do několika speciálních barevných košů přímo v areálu. Každý, koho přistihne náš promoteam třídit odpady do těchto košů, získá náramek s unikátním kódem. Díky tomu se v chilloutové zóně u stánku Čistý festival můžete připojit k internetu nebo získat los a dárek. Všechny odpady z barevných košů svážíme do kontejnerů, ve kterých putují přímo k recyklaci.

Kromě toho, že budete třídit odpady, pomůžete také svému festivalu získat certifikaci Čistý festival. Tato certifikace je udělována již sedm let společností EKO-KOM, a.s. odpovědným festivalům a letním akcím za to, že umožňují svým návštěvníkům třídit odpady a snaží se udržovat své areály čisté. Čistý festival je zařazen do programu Samosebou.cz, který přináší spoustu recyklované hudby od těch nejlepších českých kapel a tu nejlepší zábavu.

Zajímavostí je, že od roku 2007 vytřídili návštěvníci českých festivalů díky projektu Čistý festival téměř 200 tun odpadů, z toho neuvěřitelných 1 250 000 půllitrových plastových kelímků! Veškerý vytříděný odpad je z každého festivalu svezen na třídící linku a posléze je druhotně zpracován, tedy recyklován. Z plastových kelímků se nejčastěji vyrábějí dlaždice, lavičky nebo protihlukové stěny. Papír je recyklován především na nové papírové obaly. Vytříděné sklo ze stánků se používá jako příměs do stavebních materiálů nebo se z něj vyrábí nové potravinářské sklo. 

Místo konání

Máchovo jezero l pláž Klůček l Doksy

Online webkamera
Máchovo jezero, pláž Klůček l Doksy

Partneři


© 2014 Festival Mácháč | Všechna práva vyhrazena.

Vytvořilo Up-net Multimedia