Novinky

zpět

Grafická soutěž – návrh nového designu pro Finlandia Mácháč 2017

13.10.2016

...pro festival a klubovou tour

Pro rok 2017 vypisujeme soutěž o nejlepší grafický návrh designu festivalu a klubové tour. Jedná se o dvě zadání, které je možné zpracovat komplexně, ale i odděleně (jeden autor může vyhotovit jedno zadání). Preferujeme ale, pokud jeden autor vytvoří návrhy pro obě zadání, neb spolu velmi úzce souvisí. Více najdete v detailních zadáních níže. Kontakt pro zaslání návrhů a případně i doplňujících dotazů: gabriel@nrgy.cz
1) zadání – festival Ztvárnění nové podoby loga a vytvoření nového designu plakátu pro festival Finlandia Mácháč 2017. Vychází se z aktuálního logotypu MÁCHÁČ, který musí být zachován, tj. stejný font (logotyp v křivkách bude na vyžádání zaslán). Zachováno musí být též logo FINLANDIA, a to ve stejné pozici a velikosti, jak je nyní umístěno (viz vizuál z roku 2016). Barevné a další úpravy logotypu MÁCHÁČ, které nenarušují jeho celistvost, jsou povoleny. Návrhem designu se rozumí veškeré grafické prvky, které vyplňují vizuál plakátu festivalu, včetně výběr vhodného fontu. Pro uvedení zahraničních umělců se musí počítat s tím, že jsou používána jejich loga, která jsou poté doplněna výčtem domácích umělců jednotným fontem (viz předchozí grafické zpracování předchozích ročníků, zejména od roku 2010). Preferujeme užití „free fontů“. Předchozí ročníky: www.dropbox.com/sh/chi2ooiv2xiljqq/AABEzFGfXXtVB_M3F90gMZ77a?dl=0
Užití a potřebné formáty: Základním výstupem je formát A1 a poměrové modifikace (A2, A5, A6), dále pak formáty pro užití pro sociální sítě (event cover, timeline cover apod.). Z designu se bude vycházet i při plánování videoprojekcí.
Výstup: Předání finálního a kompletního grafického zpracování zadavateli (PSD / open data) k dalšímu užití a možným úpravám, zejména k doplnění aktuálních umělců pro rok 2017, log partnerů apod.
Odměna: Pro autora vítězného návrhu je stanovena odměna 15.000 Kč. Další dva autoři nejlepších návrhů obdrží skicovné 1.500 Kč. Oznámeni budou pouze jmenovitě, jejich návrhy nebudou zveřejněny. Odměna je stanovena za zpracování výše uvedeného zadání. Další spolupráce během roku bude pak předmětem diskuse.
Termín pro dodání návrhů: 25. 10. 2016
Termín vyhlášení autora / autorky nejlepšího návrhu: 27. 10. 2016
2) zadání – klubová tour
Ztvárnění nové podoby vizuálu pro klubovou tour – Mácháč Club Tour. Graficky odkazuje na festival, jehož je klubová tour součástí, tj. bude užit stejný logotyp Mácháč + logo Finlandia. Každá zastávka tour bude ale mít jiný vizuál, resp. jeho barevnou modifikaci s aktuálním textem (vystupující v daném klubu, logo klubu, datum, doplňující informace). Tour bude čítat v roce 2017 cca 20 – 40 zastávek. Musí být zachován dodatek CLUB TOUR v blízkosti loga – vybrat jednotný font pro rok 2017. Preferujeme užití „free fontů“. Předchozí ročníky: www.dropbox.com/sh/9yoj7ugu9fy1byk/AAC2O0CINAiZ9v6LCySBR9BSa?dl=0
Užití a potřebné formáty: Základním výstupem je formát A1 a poměrové modifikace (A2, A5, A6), dále pak formáty pro užití pro sociální sítě (event cover, timeline cover apod.)
Výstup: Předání finálního a kompletního grafického zpracování zadavateli (PSD / open data) k dalšímu užití a možným úpravám, zejména k doplnění aktuálních umělců pro rok 2017, log partnerů apod.
Odměna: Pro autora vítězného návrhu je stanovena odměna 8.000 Kč. Další dva autoři nejlepších návrhů obdrží skicovné 1.500 Kč. Oznámeni budou pouze jmenovitě, jejich návrhy nebudou zveřejněny. Odměna je stanovena za zpracování výše uvedeného zadání. Další spolupráce během roku bude pak předmětem diskuse.
Termín pro dodání návrhů: 31. 10. 2016
Termín vyhlášení autora / autorky nejlepšího návrhu: 1. 11. 2016
Místo konání

Máchovo jezero l pláž Klůček l Doksy

Online webkamera
Máchovo jezero, pláž Klůček l Doksy

Partneři


© 2014 Festival Mácháč | Všechna práva vyhrazena.

Vytvořilo Up-net Multimedia